God of War Ragnarok – Co wiemy o nowej części i kiedy premiera?

Santa Monica Studios po wielkim sukcesie zapowiada kolejną część gry. Gra otrzyma bardzo ciekawą fabułę i co najlepsze dużo większą mapę. Czy wiemy kiedy będzie premiera gry?

Spis treści:

Informacje o God of War Ragnarok

God of War Ragnarok będzie opowiadać o przygodach Kratosa i jego syna. Za grę odpowiada studio Santa Monica studios któfe odpowiedzialne jest za tytuł God of War. Gra została zaprezentowana na PlayStation Showcase 2021.


Mapa i fabuła gry

Krótki opis fabuły został przedstawiony na oficjalnej stronie produktu.

Kratos i Atreus zapuszczają się w głąb Dziewięciu Światów w poszukiwaniu odpowiedzi, podczas gdy siły Asgardu przygotowują się do wojny. Po drodze będą eksplorować oszałamiające, mityczne krajobrazy, rekrutować sojuszników z różnych światów i stawiać czoła przerażającym wrogom w postaci nordyckich bogów. Atreus poszukuje wiedzy, która pomoże mu zrozumieć proroctwo “Lokiego” i jaką rolę ma odegrać w Ragnaröku. Kratos musi zdecydować, czy strach przed powtórzeniem błędów uwiąże go w miejscu, czy też uwolni się od przeszłości, aby być ojcem, którego potrzebuje Atreus.‎ W miarę jak zagrożenie ze strony Ragnaröku staje się coraz bliższe, Kratos i Atreus odkrywają, że muszą wybrać pomiędzy bezpieczeństwem swojej rodziny a bezpieczeństwem światów.‎

Rozgrywka

Rozgrywka będzie przypominać to co było w pierwszej części. Do gry ma zostać zaimplementowany system podróży za pomocą psiego zaprzęgu, ale nie wiadomo czy będzie dostępne ogólnie czy w wybranych misjach. Bronie zostaną te same co w poprzedniej części.

Jakość i optymalizacja

Gra będzie dostępna na konsole PS5 jak i PS4. informacji na temat grafiki nie dostaliśmy lecz prawdopodobnie będzie tak jak z innymi tytułami gdzie na PS5 w 4K zagramy przy 30 FPS, a FULL HD zagramy przy 60FPS, na PS4 przy FULL HD zagramy w 30FPS. W grze także pojawi się opcja dostosowywania opcji grafiki i będą to:

  • Możliwość zwiększenia napisów (tesktu)
  • Zmiana kontrastu
  • Zmiana koloru interfejsu
  • włączenie automatycznego sprintu jak i celowania używając kliknięcia zamiast przytrzymania

Cena i premiera

Aktualnie nie mamy żadnych informacji odnośnie ceny gry. Gra będzie posiadała system aktualizacji wersji pudełkowej jak i cyfrowej z PS4 na PS5 za drobną opłatą.

Dodaj komentarz