Forza Motorsport 8 Co Wiemy?

FM8

Piąta odsłona Forzy Horizon bez wątpienia jest fantastycznym tytułem, lecz celem studia Playground Games nie było stworzenie zbyt realistycznej produkcji, tylko szalonej zręcznościowej samochodówki. Od poważniejszego podejścia do motoryzacji jest ekipa Turn 10, która od dawna rozwija cykl Forza Motorsport, oferujący znacznie bardziej symulacyjny charakter rozgrywki. Wszystko wskazuje na to, że przy okazji najnowszej części twórcy planują prawdziwą rewolucję, co może zaowocować jedną z lepszych gier wyścigowych w historii gamingu.

Kiedy odbędzie się premiera Forza Motorsport 8?

Microsoft oficjalnie ogłosił nową odsłonę serii Forza Motorsport podczas pokazu Xbox Games Showcase, który odbył się 23 lipca 2020 roku. Twórcy zaprezentowali wtedy krótki materiał filmowy, który właściwie nie zdradzał jakichkolwiek szczegółów i miał służyć jedynie za potwierdzenie, że prace nad tym tytułem

rozpoczęły się już jakiś czas temu. Niestety nie poznaliśmy wtedy daty premiery i od tamtego czasu niewiele się w tym temacie zmieniło. Niewykluczone, że więcej informacji pojawi się dopiero w okolicach targów E3 w 2022 roku. Oznaczałoby to jednocześnie, że na premierę gry przyjdzie nam z pewnością poczekać do 2023 roku, jeśli nie jeszcze dłużej.

Na jakich platformach zagramy w Forza Motorsport 8?

Najnowsza odsłona cyklu Forza Motorsport tworzona jest z myślą o najnowszej generacji konsol, dlatego posiadacze Xbox One będą musieli obejść się smakiem. Jednocześnie warto przypomnieć, że jest to tytuł ekskluzywny Microsoftu, co oznacza, że może pojawić się wyłącznie na komputerach osobistych oraz Xbox Series X. Jeżeli posiadacze PlayStation 5 zechcą zagrać w jakiś symulator samochodowy, to pozostaje im bardzo dobre Gran Turismo 7. Warto również dodać, że nowa Forza Motorsport jest kolejnym tytułem, który w dniu premiery dostępny będzie bez dodatkowych opłat dla wszystkich subskrybentów usługi Xbox Game Pass.

Co wiemy o Forza Motorsport 8? Rozgrywka i fabuła

W grach sportowych oczywiście najważniejszy jest gameplay, a takowego niestety nie było nam dane jeszcze zobaczyć, dlatego nie wiadomo, jak gra będzie prezentowała się w akcji. Już teraz można jednak mieć pewność, że produkcja zaoferuje oprawę wizualną na najwyższym poziomie i w pełni wykorzysta potencjał, jaki drzemie w konsoli Xbox Series X. Skąd takie przypuszczenia? Ze zwiastuna

zaprezentowanego podczas Xbox Games Showcase – materiał został okraszony informacją „Footage Captured In-Engine”, co oznacza, że wszystkie sceny zostały nagrane bezpośrednio na silniku gry, a nie są wyrenderowanymi przerywnikami filmowymi. Dosyć istotne dla serii może być też to, że twórcy mówiąc oficjalnie o nowej odsłonie serii, nie dodają do nazwy cyferki „8”, co może sugerować, że będziemy mieć do czynienia ze swoistym restartem serii i rozpoczęciem zupełnie nowego rozdziału dla tego cyklu. Świadczyć też mogą o tym wypowiedzi twórców, zawarte w materiałach z serii „Forza Monthly”, które można znaleźć na oficjalnym kanale marki poświęconym wszystkim grom z cyklu Horizon i Motorsport. Z wrześniowego wydania z 2021 roku mogliśmy dowiedzieć się, że studiu Turn 10 zależy na przygotowaniu jeszcze bardziej realistycznej rozgrywki.

Nie dotyczy to wyłącznie samego prowadzenia pojazdów, ale także całej otoczki. Przed

wystartowaniem w zawodach, gracze otrzymają najpierw możliwość wzięcia udziału w kwalifikacjach oraz praktykach, żeby mogli testować poszczególne zakręty, co pomoże w osiąganiu lepszych wyników. Próbne trasy przysłużą się także dogłębnym analizom, dzięki którym będziemy wiedzieli, jakie popełniliśmy błędy i w jakich miejscach można uciąć dodatkowe sekundy. Cieszy także fakt, że studio planuje jeszcze bardziej dopieścić tryb wieloosobowy. Twórcy obiecują, że biorą pod uwagę uwagi społeczności i spróbują dostosować do graczy poszczególne mechaniki oraz rodzaje wyścigów. Oczywiście nie zabraknie również rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza. Bez względu na to, jaki rodzaj zabawy wolimy, na pewno przyjdzie nam uczyć się zupełnie nowego systemu jazdy opartego na poprawionej fizyce.

Producent obiecuje, że model prowadzenia aut ma być pięćdziesięciokrotnie precyzyjniejszy od tego z poprzedniej części. W „ósemce” nie tylko trzeba będzie uczyć się jazdy, ale także zwracać uwagę na kwestie techniczne. W Forza Motorsport 8 ma być aż osiem punktów styku opony z nawierzchnią, które mają być analizowane aż trzysta sześćdziesiąt razy na sekundę!

Jakie będą wymagania sprzętowe Forza Motorsport 8 na PC?

Studio Turn 10 nie było jeszcze w stanie sprecyzować, na jakich komputerach będziemy w stanie uruchomić najnowszą odsłonę serii Forza Motorsport. Gra cały czas jest w produkcji, co oznacza, że twórcy w dalszym ciągu pracują

nad oprawą wizualną oraz optymalizacją, dlatego informacja odnośnie wymagań sprzętowych pojawi się dopiero w okolicach premiery. Można jednak obstawiać, że odpalenie produkcji na najwyższych detalach może wymagać bardzo mocnej maszyny z najlepszą kartą graficzną dostępną na rynku.

źródło: ekspert.ceneo.pl

Autor: Łukasz Morawski

Dodaj komentarz